Sachsenring – Marc Marquez folytatja a veretlenségi szériáját!

Kis esővel megkavart, de alapvetően száraz versenyen a 2019-es valenciai futam óta először nyert Sachsenring királya.
Szürke felhők gyülekeztek a Sachsenring fölé a MotoGP rajtja előtt. A verseny ennek ellenére szárazon rajtolt el, melyet az Aprilián Aleix Espargaro hozott a legjobban, és az első kanyarban az élre állt. Marquez egy agresszív előzéssel feljött mögé a 2. helyre, majd az első kör végén már a vezetést is átvette. A következő körben még egy oda-vissza előzés történt a két versenyző között, de Espargaro onnantól nem tudott az elején maradni.

Kisebb eső zavart be a verseny első harmadában, lengetni kezdték a fehér zászlót, szabad volt a motorcsere. Végül esőgumikra nem volt szükség, ám a zűrzavart kihasználva Marquez pillanatok alatt kiépített egy 2 másodperces előnyt. A zűrzavarban Miller és Oliveira jött fel a 2. helyre, majd a KTM-es végül az ausztrált is megelőzte, és Marquez után eredt. Hátrébb Petrucci és Alex Marquez akadtak össze, és estek ki a versenyből. A mezőny végén pedig Savadori esett el.
Oliveira fokozatosan közeledett Marquezre, akinél kérdés volt, meddig tudja megőrizni kiváló tempóját szárazon. A különbség 1 másodperc alá is csökkent már, akkor azonban Oliveira nem tudta tovább faragni, így Marquez első helyét senki sem veszélyeztette. Quartararo feljött a 3. helyre, Miller pedig lassulni kezdett, így Binder is elment mellette. Bagnaia hátulról zárkózott fel, ám a jól beoszott gumik miatt az utolsó körben még a csapattársát is meg tudta előzni az 5. helyért.

Marquez 2019 után tudott újra futamot nyerni, amivel az 5. különböző győztes idén, mögötte Oliveira zsinórban harmadszor a dobogón, Quartararo pedig növelte az előnyét a pontversenyben, egyedüli Yamahásként végezve a top10-ben.