Egyéb motorsport

Red Bull Rookies Cup – David Muñoz nyert, Görbe Soma elesett

A magyar versenyző sajnos nem látta meg a kockás zászlót az első jerezi futamon.
A MotoGP Spanyol Nagydíjának betétfutamaként folytatódott a Red Bull Rookies Cup 2021-es szezonja. Mint mindig, ezúttal is két versenyt rendeznek.
A pénteki időmérő edzésen Görbe Soma a 20. rajtkockát szerezte meg a 25 fős mezőnyből, a rajtelsőséget a Portimaóban duplázó kolumbiai David Alonso szerezte meg. A futamot 16 körösre tervezték, ám egy bizarr incidens miatt csak 10 körös lett: a rajtnál az utolsó helyről rajtoló francia Bartholomé Perrin több másodperccel a rajtlámpa kialvása előtt elindult, nemcsak lehagyva, de össze is zavarva a mezőnyt. A második körben a versenyirányítás piros zászlóval megszakította a versenyt, hivatalosan a „rajtberendezés meghibásodása” miatt. A versenytávot tíz körre rövidítették.
Az új rajtnál Daniel Holgado jött el a legjobban, mögötte jöttek Diogo Moreira, David Alonso és Iván Ortolá. Moreira átvette a vezetést az első körben, de Holgado visszavette hamar, és körökön át ismét ő vezetett. Először a négyes boly elszakadt a többiektől, ám ahogy teltek a körök, a négyfős boly tízfőssé alakult, és ahogy az a „kiskategóriákban” lenni szokott, folyamatos helycserék zajlottak. Daniel Holgado vezetett az utolsó kör jó részében, ám az utolsó kanyart túl szélesre vette, így nemcsak a győzelemtől, hanem a dobogótól is elesett. A futamot így a spanyol David Muñoz nyerte, a szintén spanyol Ivan Ortolá és a brazil Diogo Moreira előtt. Holgado csak a negyedik lett, majd ismét spanyolok jöttek: Marcos Uriarte ötödik, Daniel Muñoz hatodik lett, a listavezető David Alonso a hetedik. Nyolcadik az indonéz közönségkedvenc Mario Aji, kilencedik a spanyol Alex Millan, tizedik a holland Collin Veijer. Alonso és Millan eredetileg egy pozícióval előrébb futottak be, ám a zsűri hátrasorolta őket, mivel az utolsó körben kiszélesítették a pályát.

Görbe Soma számára nem alakult jól az első jerezi futam: az első körben még a 19. helyen állt, ám később kezdett hátrébb csúszni. Az utolsó előtti pozícióban haladt, amikor a 10 körös verseny hetedik körében, a pálya kilences kanyarjában elesett – szerencsére nem lett semmi baja.

DNF GÖRBE Soma HUN KTM + 4 kör

A vasárnap 15:30-kor kezdődő második versenyen javíthat Soma. A versenyt élőben közvetíti az online Red Bull TV, illetve a sorozat weboldala.
FRISSÍTÉS: a betétfutamok menetrendje módosult: 15:30-kor a Moto E világkupa versenyét rendezik, Somáék második versenye pedig 16:25-kor.

Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool