Superbike

Reaé a barcelónai teszt második napja is, nyomában Redding és Gerloff

A Superbike hatszoros világbajnoka fél másodpercet javított tegnapi legjobb idején, azonban a mezőny többi tagja sem tétlenkedett a barcelónai teszten, így Scott Redding és Garrett Gerloff legjobb köridők tekintetében képes volt tartani a lépést a kawasakissal.
Egyelőre jól muzsikál a Kawasaki 2021-es modellje, legalábbis Jonathan Rea alatt mindenképp, hiszen a brit motoros ma ismét a legjobb időeredményt teljesítette, miközben csapattársa, Alex Lowes a hetedik helyen zárt, közel egy másodperces hátrányban. Ahogyan arról már beszámoltunk, Lowes bizonyára még nem 100%-os, hiszen a március 4-5-i portimaói teszten például a Kawasaki nem engedte motorra ülni versenyzőjét, sérüléséből adódóan.
Hogyha pedig már szóba került, hogy mely versenyző milyen egészségi állapotban van, akkor mindenképpen ki kell emelni, hogy Toprak Razgatlioglu koronavírusos lett, ezért a török motoros házi karanténba került (mindössze kilenc kört tette meg a mai nap során). Természetesen letesztelték a Yamaha alakulat csapattagjait is, azonban más egyelőre nem produkált pozitív tesztet. Nem vitte túlzásba a körözést a hondás Alvaro Bautista sem – ugyancsak egészségügyi okokból kifolyólag – mivel a 2006-os 125-ös MotoGP világbajnok nemrég motokrossz edzés közben egy mellkassérülést szedett össze, így ezúttal mindössze hat kört tudott menni Catalunyában.

Garrett Gerloff

Megtett körök tekintetében Esteve Rabat volt a legszorgalmasabb, hiszen a Barni Racing versenyzője össszesen 111 alkalommal ment körbe a spanyol aszfaltcsíkon. A spanyol motoros valamivel feljebb zárkózott, mivel tegnap csak tizenhatodik lett, azonban még mindig koránt sincs abban a pozícióban, ahova bizonyára kerülni szeretne.

Jonas Folger

Hozzá képest a szintén korábbi MotoGP menő Jonas Folger üde színfoltja volt a teszt második napjának: A német motoros nem csupán a legjobb BMW-s lett, de a negyedik idővel zárta a gyakorlást, fél másodpercen belül Jonathan Rea-hez képest. Folger teljesítményének fényében a BMW gyári csapatában versenyző Michael van der Marknak mindenképpen fejlődnie kell a továbbiakban, kiváltképpen ha azt nézzük, hogy neki mennyivel több tapasztalata van a Superbike-ban, mint márkatársának. A holland motoros nem túl fényes helyezésében bizonyára benne van az is, hogy a délután során kétszer is bukott.

Michael Ruben Rinaldi

A Superbike számára a május 23-i szezonnyitó aragóni futam előtt egy teszt még biztosan megrendezésre kerül, méghozzá az évadnyitó helyszínén április 12-13-án.