Supersport

Perolari először szerzett rajtelsőséget, Sebestyén bukás után a 10.

A yamahás francia nyerte a Supersport-vb argentin időmérőjét, míg a vb-aspiránsok a második és harmadik sorba kvalifikálták magukat. A mezőny egyetlen magyar motorosa egy esés ellenére is a top 10-ben, a Team Toth új versenyzője a 21. helyen.
Tisztelt Olvasóink! A P1race.hu a motorsportok egyik hazai piacvezető portálja. A honlap története 2004-ben indult motogphirek.hu néven, azóta több – szakmai és megjelenésbeli – megújuláson is átesett, pozícióját azonban mindvégig megőrizte. Mivel nem áll mögöttünk tőkeerős befektető, sem politikai támogató, így ahhoz, hogy továbbra is a megszokott vagy még annál is jobb színvonalon végezhessük a munkánkat, az Önök támogatására és segítségére is szükségünk van. Kérjük, támogassák honlapunkat a Patreonon keresztül !

Rögtön több versenyző hibájával indult a Supersport-világbajnokság San Juan-i kvalifikációja, és sajnos a mezőny egyetlen magyar motorosa, Sebestyén Péter is a hibázók közé tartozott – pedig a CIA Landlord Insurance Honda versenyzője az előkelő ötödik helyen állt az első körök után. A vezetést Corentin Perolari ragadta magához Kyle Smith, Isaac Vinales és az összetett tabellán második helyen álló Federico Caricasulo előtt.

Perolarit aztán a fináléban sem tudták megelőzni, így a francia yamahás karrierje első pole-pozícióját szerezte. Ayrton Badovini és Jules Cluzel állhat majd fel mellé az első sorba, míg a vb-aspiránsok közül az éllovas Randy Krummenacher a hatodik, az őt tízpontos távolságból üldöző Caricasulo pedig a nyolcadik helyre kvalifikálta magát. Sebestyén ugyan ki tudott jönni a pályára a bukása után, javítani viszont már nem tudott, így a 10. helyen zárt, míg a Team Toth Yamaháján ülő Alfonso Coppola 21. lett. Futam vasárnap 19:15-kor.