MotoGP Sepang Teszt
Superbike Aragon

Navarra - Redding nyerte a viszonylag eseménytelen első futamot

A pole pozícióból rajtoló Jonathan Rea-nek ezúttal be kellett érnie egy második hellyel, hiszen Scott Redding nyerte a navarrai forduló első versenyét. A dobogó legalsó fokára Toprak Razgatlioglu állhatott fel.
Forgó Ariel János 2021.08.21. 14:52:23
Délután 14:00-kor, 29 fokos melegben (45 fokos aszfalt hőmérséklet) vette kezdetét a Superbike első navarrai futama. A rajtot Redding kapta el a legjobban azonnal az élre állva Rea előtt, azonban a ducatis nem tudott sokáig az élen állni, hiszen a hatszoros világbajnok már az első körben visszavette a vezetést. Kicsit hátrébb nagyon próbált zárkózni Razgatlioglu, aki a nyolcadik helyről indulva negyedikként szelte át a célvonalat az első kör végén. A top5-ben akkor Rea, Redding, Locatelli, Razgatlioglu, Lowes volt a sorrend. Rea rögvest próbált nagy tempót menni, hogy mihamarabb elszakadjon és dűlőre vigye a dolgot már a 23 körös futam kezdetén. Fél másodpercre el is tudott lépni a kawasakis, azonban 18 körrel a vége előtt nem csupán felzárkózott rá Reding, de meg is előzte a címvédőt. Ők ketten egyébként kissé el is szakadtak az üldöző kettős Yamahától, ahol a harmadik helyen még mindig Locatelli tartotta magát, negyedikként pedig Razgatlioglu következett. Két körrel később a török motoros megelőzte csapattársát, ezzel felérve a képzeletbeli dobogóra.

Rea kétszer is hibázott a futam során, azonban így is meglett neki a második hely

A verseny felénél változatlanul Redding vezette a mezőnyt, immáron egy másodperccel elhúzva Rea-től, viszont a harmadik helyen Razgatligolunak már ekkor nem maradt reális esélye arra, hogy önerőből felérjen a vezető kettősre. 11 körrel a leintés előtt Jonthan Rea hatalmasat mentett, gyakorlatilag térddel lökte vissza magát, hogy ne csússzon ki, megúszva ezzel a bukást. Mindez a kilences kanyarban történt, ahol három körrel később ismét hibázott a hatszoros világbajnok, ezúttal ki kellett kissé engednie a motorját a pályáról az aszfaltozott bukótérre. Mindennek köszönhetően az első helyen Redding jelentősen elnyúlt, mellyel már ekkor a kezében érezhette a ducatis a győzelmet. Redding gond nélkül be is húzta az első viadalt, másodikként Rea-t intette le a kockás zászló, míg a dobogó legalsó fokára Razgatligolu állhatott fel.