Moto3

Jerez - Acosta nyerte az utolsó körös drámát

Nincsenek jelzők arra, amit az újonc Pedro Acosta nyújt ebben a szezonban: az első pilóta, aki élete első négy versenyét a dobogón zárja, ebből ráadásul három győzelemmel.
A Moto3-asok versenyén Suzuki indulhatott a pole pozícióból, és meg is őrizte az első helyét az első néhány kanyarra. A rajtnál nem történt bukás, de nem kellett megvárni az első kör végét, ugyanis McPhee a 7-es kanyarban vesztette el az uralmát a motorja felett, ezzel a skót versenyző 4 futam után is még 0 ponttal áll.

Rodrigo kezdeményezte magához a vezetést, és viszonylag stabilan tartotta is a helyét, de neki sem tartott sokáig a verseny, mivel szintén a 7-es kanyarban szenvedett el egy high side bukást. Alcoba letöltötte a két hosszú körös büntetését, ezzel az élmezőny csatáiból kiszállt, de még sok volt hátra a versenyből. Suzuki idénye sem alakul jól, ő a kettes kanyarban dobta el a motort.

A Red Bull KTM-ek tempója ígéretes volt, mind a Tech 3, mind az Ajo csapat versenyzői az élmezőnybe voltak annak ellenére, hogy a tegnapi időmérőn nem voltak olyan gyorsak. Közben a hét fős bolyra kezdtek felzárkózni az üldözők. A szabadedzéseken a hétvége legígéretesebb tempóját diktáló Migno összeakadt Sasakival az utolsó kanyarban, ezzel mindketten visszaestek, ám az olasz még innen is vissza tudott kapaszkodni.

Acosta 2 körrel a vége előtt produkált egy látványos mentést, és ekkor úgy tűnt, hogy a végén Öncü és Masia között dőlhet el a futam, de az utolsó kör közepén Acosta utolérte, és meg is előzte mindkettőjüket a Pedrosa kanyarban. Elsőként érkezett a Lorenzo kanyarra, és tökéletesen védekezve meg is tartotta az első helyét, ennek ellenére Öncü megpróbálkozott egy előzéssel, aminek az lett a vége, hogy elesett, és magával vitte Masia és Binder motorját is, mindhármuk versenyét lenullázva az utolsó kanyarban.

Acosta harmadik futamgyőzelmét szerezte, a megszerezhető 100-ból 95 ponttal vezeti a bajnokságot óriási előnnyel. Fenati jött be a 2. helyen, és a dupla hosszú körös büntetés ellenére Alcoba az utolsó körben megelőzte Mignot, így a 3. helyen zárt.