Egyéb motorsport

Hétvégi menetrend – összes program

Motorsportban ismét gazdag hétvége áll előttünk
A benzingőz szerelmeseinek ezúttal is lesz mit nézni a képernyők előtt, hiszen egyszerre lesz MotoGP és Superbike világbajnokság is – hogy a világ egyik legnívósabb autóversenyét, az Indianapolis-i 500 mérföldest már ne is említsük. De mi a kétkerekűekre koncentrálunk, íme a kínálat:

MotoGP: folytatódik a Gyorsasági Motoros Világbajnokság az Olasz Nagydíjjal, melyet a festői szépségű környezetben fekvő Mugelloban rendeznek. A toszkán pálya tavaly a koronavírus-helyzet miatt nem a MotoGP, hanem a történelemben először a Forma 1 mezőnyét látta vendégül.
A teljes hétvégét az Arena4 közvetíti élőben – kivéve a bemelegítő edzéseket, melyeket az arena4.hu weboldalon lehet nézni. Ingyenes, de regisztráció és kikapcsolt reklámblokkoló szükséges.

Red Bull Rookies Cup: az Olasz Nagydíj vendége lesz Mugelloban az egyik legnívósabb utánpótlás-sorozat, melyben hazánk fia, Görbe Soma is rajthoz áll!
Hagyományosan két verseny lesz a hétvégén – mindkettőt online lehet nézni: a sorozat weboldalán, illetve a mobileszközökre és okostévére ingyenesen letölthető Red Bull TV alkalmazáson.

Superbike világbajnokság: a szezonnyitó után máris folytatódik a szériaalapú motorok világbajnoksága, méghozzá a portugáliai Estorilban. Az előző hétvégével ellentétben a Supersport 300 mezőnye ide nem látogat el.
Bár két csatornának is szerződése van, a közvetítési ütközések (az Arena4-en a MotoGP, az Eurosporton pedig a Giro d’Italia és a Roland Garros élvez elsőbbséget) miatt a hétvége egy részét tévében, más részét csak online lehet követni, az arena4.hu weboldalon. Ingyenes, de regisztráció és kikapcsolt reklámblokkoló szükséges. A kieső versenyeket megismétlik késő este a tévében is.

Francia Superbike: a francia bajnokság a harmadik fordulóját rendezik Lédenonban. A korábbi Grand Prix-versenyző Valentin Debise eddig az összes versenyt megnyerte. 

Mégegyszer, röviden:
 
MotoGP Mugello, Olaszország
Red Bull Rookies Cup Mugello, Olaszország
Superbike VB Estoril, Portugália
Francia Superbike Lédenon, Franciaország
 
Íme a hétvége menetrendje, magyar idő szerint:
 
PÉNTEK      
       
09:00 - 09:40 Moto3 1. szabadedzés TV: Arena4
09:55 - 10:40 MotoGP 1. szabadedzés TV: Arena4
10:55 - 11:35 Moto2 1. szabadedzés TV: Arena4
11:30 - 12:15 Superbike VB 1. szabadedzés Online: arena4.hu
11:50 - 12:20 Red Bull Rookies Cup 1. szabadedzés  
12:25 - 13:10 Supersport VB 1. szabadedzés  
13:15 - 13:55 Moto3 2. szabadedzés TV: Arena4
14:10 - 14:55 MotoGP 2. szabadedzés TV: Arena4
15:10 - 15:50 Moto2 2. szabadedzés TV: Arena4
16:00 - 16:45 Superbike VB 2. szabadedzés TV: Arena4
16:05 - 16:35 Red Bull Rookies Cup 2. szabadedzés  
17:00 - 17:45 Supersport VB 2. szabadedzés TV: Arena4
17:35 - 18:00 Red Bull Rookies Cup Időmérő  
       
SZOMBAT      
       
09:00 - 09:40 Moto3 3. szabadedzés TV: Arena4
09:55 - 10:40 MotoGP 3. szabadedzés TV: Arena4
10:00 - 10:30 Superbike VB 3. szabadedzés Online: arena4.hu
10:55 - 11:35 Moto2 3. szabadedzés TV: Arena4
11:25 - 11:45 Supersport VB Superpole Online: arena4.hu
12:10 - 12:25 Superbike VB Superpole Online: arena4.hu
12:35 - 12:50 Moto3 1. időmérő TV: Arena4
13:00 - 13:15 Moto3 2. időmérő TV: Arena4
13:30 - 14:00 MotoGP 4. szabadedzés TV: Arena4
14:10 - 14:25 MotoGP 1. időmérő TV: Arena4
14:35 - 14:50 MotoGP 2. időmérő TV: Arena4
15:00 Superbike VB 1. verseny TV: Eurosport 2 (online: arena4.hu)
15:10 - 15:25 Moto2 1. időmérő TV: Arena4
15:35 - 15:50 Moto2 2. időmérő TV: Arena4
15:40 - 16:05 Francia Superbike Időmérő  
16:15 Supersport VB 1. verseny TV: Eurosport 2 (online: arena4.hu)
16:30 Red Bull Rookies Cup 1. verseny Online: Red Bull TV
       
VASÁRNAP      
       
08:40 - 09:00 Moto3 Warm up Online: arena4.hu
09:10 - 09:30 Moto2 Warm up Online: arena4.hu
09:40 - 10:00 MotoGP Warm up Online: arena4.hu
10:00 - 10:15 Superbike VB Warm up  
10:25 - 10:40 Supersport VB Warm up  
11:00 Moto3 Verseny TV: Arena4
11:45 Francia Superbike 1. verseny  
12:00 Superbike VB Superpole verseny Online: arena4.hu
12:20 Moto2 Verseny TV: Arena4
13:30 Supersport VB 2. verseny Online: arena4.hu (TV: Arena4 22:00)
14:00 MotoGP Verseny TV: Arena4
15:00 Superbike VB 2. verseny Online: arena4.hu (TV: Arena4 23:00)
15:30 Red Bull Rookies Cup 2. verseny Online: Red Bull TV
18:00 Francia Superbike 2. verseny  
 
A Superbike VB programját itt külön bontva is közzé tesszük, a MotoGP-ét pedig külön cikkben is posztoljuk.
 
PÉNTEK      
       
11:30 - 12:15 Superbike VB 1. szabadedzés Online: arena4.hu
12:25 - 13:10 Supersport VB 1. szabadedzés  
16:00 - 16:45 Superbike VB 2. szabadedzés TV: Arena4
17:00 - 17:45 Supersport VB 2. szabadedzés TV: Arena4
       
SZOMBAT      
       
10:00 - 10:30 Superbike VB 3. szabadedzés Online: arena4.hu
11:25 - 11:45 Supersport VB Superpole Online: arena4.hu
12:10 - 12:25 Superbike VB Superpole Online: arena4.hu
15:00 Superbike VB 1. verseny TV: Eurosport 2 (online: arena4.hu)
16:15 Supersport VB 1. verseny TV: Eurosport 2 (online: arena4.hu)
       
VASÁRNAP      
       
10:00 - 10:15 Superbike VB Warm up  
10:25 - 10:40 Supersport VB Warm up  
12:00 Superbike VB Superpole verseny Online: arena4.hu
13:30 Supersport VB 2. verseny Online: arena4.hu (TV: Arena4 22:00)
15:00 Superbike VB 2. verseny Online: arena4.hu (TV: Arena4 23:00)
 
Fotó: MotoGP Media, World Superbike Media


Hozzászólások