Egyéb motorsport

Hétvégi menetrend: Jerez, Amerika

A hétvégén ismét megméreti magát a MotoGP mezőnye, két izgalmas betétsorozat kíséretében. Egy amerikai bajnokság indul, egy másik pedig véget ér.
Az előttünk álló májusi hétvége sok néznivalót kínál a motorsportok szerelmeseinek.

MotoGP: a Gyorsasági Motoros Világbajnokság a negyedik állomásához érkezik: az andalúziai Jerezben rendezik a Spanyol Nagydíjat. A királykategóriában a gyári Yamaha csapat, a Moto2-ben és Moto3-ban pedig Aki Ajo KTM alakulata dominál. Vajon folytatódik-e a menetelésük a MotoGP otthonának számító Spanyolországban? A Forma 1-es Portugál Nagydíjjal való ütközés miatt a Moto2 és MotoGP kategóriák edzései fel vannak cserélve, ám a bemelegítés és a versenyek már a szokásosnak mondható Moto3 - Moto2 - MotoGP sorrendben fognak zajlani.
A teljes hétvégét élőben közvetíti az Arena4 tévécsatorna – kivéve a vasárnap reggeli bemelegítő edzéseket, amit online, az arena4.hu-n lehet megtekinteni. Ingyenes, de regisztráció és kikapcsolt reklámblokkoló szükséges a megtekintéshez.
A Grand Prix azonban két nívós betétsorozatot is vendégül lát Jerezben:

Red Bull Rookies Cup: folytatódik az egyik – ha nem a – legnívósabb utánpótlás-sorozat, a Red Bull által életrehívott Rookies Cup is Jerezben. Hazánk fia, Görbe Soma újfent megméreti magát a tizenéves kortársai között, bízzunk benne, hogy megszerzi első pontjait. Kemény mezőnyben versenyez Soma: az indulók legalább fele a Moto3 Junior Világbajnokságon is versenyzik párhuzamosan, így a lista első három helyén álló David Alonso, Daniel Holgado és Diogo Moreira is.
A két versenyt online lehet megtekinteni, két módon is:
- a rookiescup.redbull.com weboldalon
- a Red Bull TV alkalmazással, mely ingyenesen letölthető mobileszközökre és okostévére is

Moto E: kezdetét veszi az elektromos világkupa-sorozat is az andalúz pályán. A világkupában több MotoGP-csapat is érintett, a versenyzők jó része pedig a Moto2 EB-ről, illetve a Supersport világbajnokságról lehet ismerős – sokan több sorozatban is indulnak a világkupa mellett. Olyan nevek versenyeznek itt, mint Jordi Torres, Matteo Ferrari, Dominique Aegerter, vagy Eric Granado.
A versenyt tévében nem közvetítik – viszont online, az arena4.hu-n igen. Ingyenes, de regisztráció és kikapcsolt reklámblokkoló szükséges a megtekintéshez.

MotoAmerica Superbike: indul az Amerikai Superbike-bajnokság is a hétvégén, a Georgia államban található Road Atlanta versenypályán. Két nagy név is hiányzik a mezőnyből: a sokszoros bajnok és címvédő Cameron Beaubier idén a Moto2 VB-n indul, a korábbi bajnok és Grand Prix-menő Toni Elias pedig elköszönt a suzukis csapatától, és nem tervez versenyezni (nem használta a ’visszavonulás’ szót.) Az amerikai sztárok mellett európai menők is indulnak, így a francia Loris Baz és a spanyol Hector Barberá is rajthoz állnak hétvégén. A Supersport géposztály első két helyezettje, a tavalyi bajnok mexikói Richie Escalante és az amerikai Sean Dylan Kelly ismét megvívnak a címért.
A versenyeket fizetős streamen lehet nézni a sorozat weboldalán.

FIM / AMA SX: a hétvégén véget ér az Amerikai Szuperkrossz-bajnokság (egyben FIM világbajnokság) a második Salt Lake City-beli versennyel. A végső győzelem gyakorlatilag eldőlt: a KTM-es Cooper Webb számára 4 pont is elegendő a bajnoki cím meg- (pontosabban: vissza) szerzéséhez. A hondás Ken Roczen csak abban bízhat, hogy a KTM-es riválisa nagyot fog hibázni – nagyobbakat, mint amilyeneket ő maga csinált a legutóbbi két versenyen. Az időtervben csak a királykategória, a 450SX főfutamát tüntettük fel.
A versenyeket fizetős streamen lehet nézni a sorozat weboldalán.

Mégegyszer, röviden:
 
MotoGP Jerez, Spanyolország
Red Bull Rookies Cup Jerez, Spanyolország
Moto E Jerez, Spanyolország
MotoAmerica SBK Road Atlanta, USA
FIM / AMA SX Salt Lake City, USA

Íme a hétvégi menetrend, magyar idő szerint:
 
Péntek      
       
09:00 - 09:40 Moto3 1. szabadedzés TV: Arena4
09:55 - 10:40 MotoGP 1. szabadedzés TV: Arena4
10:55 - 11:35 Moto2 1. szabadedzés TV: Arena4
11:50 - 12:20 Moto E 1. szabadedzés  
12:35 - 13:05 Red Bull Rookies Cup 1. szabadedzés  
13:15 - 13:55 Moto3 2. szabadedzés TV: Arena4
14:10 - 14:55 MotoGP 2. szabadedzés TV: Arena4
15:10 - 15:50 Moto2 2. szabadedzés TV: Arena4
15:45 - 16:15 MotoAmerica SSP 1. szabadedzés  
16:05 - 16:35 Red Bull Rookies Cup 2. szabadedzés  
16:25 - 17:10 MotoAmerica SBK 1. szabadedzés  
16:50 - 17:20 Moto E 2. szabadedzés  
17:35 - 18:00 Red Bull Rookies Cup Időmérő  
19:40 - 20:15 MotoAmerica SSP 1. időmérő  
20:25 - 21:10 MotoAmerica SBK 1. időmérő  
       
Szombat      
       
09:00 - 09:40 Moto3 3. szabadedzés TV: Arena4
09:55 - 10:40 MotoGP 3. szabadedzés TV: Arena4
10:55 - 11:35 Moto2 3. szabadedzés TV: Arena4
11:50 - 12:20 Moto E 3. szabadedzés  
12:35 - 12:50 Moto3 1. időmérő TV: Arena4
13:00 - 13:15 Moto3 2. időmérő TV: Arena4
13:30 - 14:00 MotoGP 4. szabadedzés TV: Arena4
14:10 - 14:25 MotoGP 1. időmérő TV: Arena4
14:35 - 14:50 MotoGP 2. időmérő TV: Arena4
15:10 - 15:25 Moto2 1. időmérő TV: Arena4
15:35 - 15:50 Moto2 2. időmérő TV: Arena4
16:05 - 16:45 Moto E Időmérő  
16:20 - 16:50 MotoAmerica SBK 2. időmérő  
17:00 - 17:30 MotoAmerica SSP 2. időmérő  
17:15 Red Bull Rookies Cup 1. verseny (16 kör) Online: Red Bull TV
20:10 MotoAmerica SSP 1. verseny (18 kör)  
21:10 MotoAmerica SBK 1. verseny (19 kör)  
       
Vasárnap      
       
06:25 FIM / AMA SX 450 SX főfutam  
08:20 - 08:40 Moto3 Warm up Online: arena4.hu
08:50 - 09:10 Moto2 Warm up Online: arena4.hu
09:20 - 09:40 MotoGP Warm up Online: arena4.hu
10:05 Moto E Verseny (8 kör) Online: arena4.hu
11:00 Moto3 Verseny (22 kör) TV: Arena4
12:20 Moto2 Verseny (23 kör) TV: Arena4
14:00 MotoGP Verseny (25 kör) TV: Arena4
14:40 - 14:55 MotoAmerica SSP Warm up  
15:05 - 15:20 MotoAmerica SBK Warm up  
15:30 Red Bull Rookies Cup 2. verseny (16 kör) Online: Red Bull TV
19:10 MotoAmerica SSP 2. verseny (18 kör)  
21:10 MotoAmerica SBK 2. verseny (19 kör)  

Mivel a legnagyobb érdeklődést a MotoGP övezi, ezért az ő három géposztályuk menetrendje külön, itt:
 
Péntek      
       
09:00 - 09:40 Moto3 1. szabadedzés TV: Arena4
09:55 - 10:40 MotoGP 1. szabadedzés TV: Arena4
10:55 - 11:35 Moto2 1. szabadedzés TV: Arena4
13:15 - 13:55 Moto3 2. szabadedzés TV: Arena4
14:10 - 14:55 MotoGP 2. szabadedzés TV: Arena4
15:10 - 15:50 Moto2 2. szabadedzés TV: Arena4
       
Szombat      
       
09:00 - 09:40 Moto3 3. szabadedzés TV: Arena4
09:55 - 10:40 MotoGP 3. szabadedzés TV: Arena4
10:55 - 11:35 Moto2 3. szabadedzés TV: Arena4
12:35 - 12:50 Moto3 1. időmérő TV: Arena4
13:00 - 13:15 Moto3 2. időmérő TV: Arena4
13:30 - 14:00 MotoGP 4. szabadedzés TV: Arena4
14:10 - 14:25 MotoGP 1. időmérő TV: Arena4
14:35 - 14:50 MotoGP 2. időmérő TV: Arena4
15:10 - 15:25 Moto2 1. időmérő TV: Arena4
15:35 - 15:50 Moto2 2. időmérő TV: Arena4
       
Vasárnap      
       
08:20 - 08:40 Moto3 Warm up Online: arena4.hu
08:50 - 09:10 Moto2 Warm up Online: arena4.hu
09:20 - 09:40 MotoGP Warm up Online: arena4.hu
11:00 Moto3 Verseny (22 kör) TV: Arena4
12:20 Moto2 Verseny (23 kör) TV: Arena4
14:00 MotoGP Verseny (25 kör) TV: Arena4

Fotó: MotoGP Media


Hozzászólások