Supersport 300

Gonzalez a sikánt is átvágva duplázott Assenben (videó!)

Szokás szerint parádés futamot és látványos befutót hozott a Supersport 300-asok versenye, amelynek végén az Aragónban is győztes spanyol diadalmaskodott, megidézve Rossi és Marquez 2015-ös incidensét is.
Szeretnél élőben szurkolni kedvenc motorversenyződnek az augusztus eleji brnói futamon? Akkor van egy ajánlatunk számodra: az előző évekhez hasonlóan idén is megrendelheted belépődet jegyshopunkon keresztül a MotoGP Cseh Nagydíjára!

Galang Hendra Pratama várhatta a pole-ból az asseni hétvégi utolsó futamát, a Supersport 300-asok versenyét. Az indonézt hamar megelőzték, főként Jan-Ole Jähnig vezetett az első körökben, de ahogy megszokhattuk a kategóriától, egy óriási boly haladt teljesen együtt az élen, amelyben többek között a címvédő Ana Carrasco is ott volt. Hátrébb történt egy hármas baleset is Arduini, Hyde és Edwards részvételével.
A 12 körös táv felénél Bruno Ieraci ragadta magához a kezdeményezést, de Scott Deroue és Hugo de Cancellis is megjelent a közvetlen elejében, miközben Blin és Kawasaki ütközött a mezőnyben – az incidenst vizsgálták is a felügyelők. Az utolsó kört is Ieraci kezdte meg az élen, de előbb Carrasco, majd egy egész boly esett a nyakára, végül pedig az aragóniai futamot is megnyerő Manuel Gonzalez, Marquez és Rossi 2015-ös esetét lemásolva a sikánt is átvágva, futott be elsőként. A felügyelők ugyan vizsgálták az eseményeket, de végül a spanyol megtarthatta az újabb győzelmet, sőt Jähniget sorolták Deroue mögé a pálya kiszélesítése miatt. Carrasco nyolcadik lett, a pole-ból induló Hendra Pratama pontot sem szerzett.