Moto2

Doha – Ismét Lowes pedig Gardner megpróbálta, újonc a dobogón

Sam Lowes a második katari futamot is megnyerte, ezzel abszolút tökéletes teljesítményt nyújt eddig a brit versenyző, hiszen két versenyhétvégén két pole pozíció és két győzelem a statisztikája.
Sam Lowes eddig minden szempontból tökéletes teljesítményt nyújt, hiszen a brit pilóta a 2021-es Moto2-es szezon eddigi mindkét rajtelsőségét és futamgyőzelmét is zsebre vágta. A világbajnoki pontversenyt vezető pilóta az élről kezdte meg a Moto2-es dohai viadalt és bár elsőként Marco Bezzecchi fordult, Lowes hamar rendezte sorait és az élre állt. Egy ideig ugyan Bezzecchi tartani tudta vele a lépést, azonban később az Ajo Motorsport mindkét versenyzője átlépte az olaszt. A Sky Racing Team VR46 motorosa egy ideig még bár képes volt a vezető hármas tempóját hozni, azonban végül körről körre szakadt le, így akárcsak egy héttel ezelőtt, most is be kellett érnie egy negyedik hellyel, ami akárcsak múlt vasárnap, most is bizonyára kissé csalódást keltő számára és csapatának is. Annál is több oka lehet azonban szomorkodni Joe Robertsnek, aki az ötödik helyről bukott tizennégy körrel a vége előtt. Ugyanerre a sorsa jutott két körrel később a mezőny másik amerikai motorosa, az ötszörös amerikai Superbike bajnok Cameron Beaubier is. Az utolsó körök Lowes és Gardner csatáját hozták, hiszen előbb a brit, majd az ausztrál motoros futotta meg a verseny leggyorsabb körét. A befutóra Gardner teljesen felzárkózott Lowes-re és megpróbált a célegyenesre fordító kanyarban jobb lendületet venni, egyúttal optimálisabb kigyorsítást produkálni annak érdekében, hogy aztán szélárnyékból kibújva megpróbálja megnyerni a futamot, azonban az ausztrál motorjának eleje kissé megcsúszott, ezzel pedig a lehetősége is elúszott a győzelmet illetően. Lowes ezzel együtt az utolsó körben még megfutotta a verseny legjobb időeredményét, ráadásul a 30 éves motoros hibátlanul motorozva, kiválóan hárítva a támadásokat szerezte meg szezonbeli második győzelmét Gardner előtt. A dobogó legalsó fokára az újonc Raul Fernandez állhatott fel, aki mellett a szintén kategóriaújonc Ai Ogurát is dicséret illeti, hiszen a japánt versenyzőt az ötödik helyen intették le.

A küzdelmek az április 16-18-i portugál versenyhétvégén folytatódnak Portimaóban.