Superbike

Bautista zsinórban 11. győzelmével beállította Rea rekordját

A spanyol versenyzőt ugyan meg lehetett szorongatni az asseni második versenyen, de végül megszerezte zsinórban a 11. futamgyőzelmét és ezzel beállította a címvédő világbajnok rekordját.
Szeretnél élőben szurkolni kedvenc motorversenyződnek az augusztus eleji brnói futamon? Akkor van egy ajánlatunk számodra: az előző évekhez hasonlóan idén is megrendelheted belépődet jegyshopunkon keresztül a MotoGP Cseh Nagydíjára – a jelenlegi áron már csak június végéig!

A Superbike-vb második futama volt a soron következő verseny Hollandiában, ahol Alvaro Bautistának komoly esélye volt arra, hogy beállítsa Jonathan Rea rekordját. Az északír versenyző korábban képes volt 11 futamot zsinórban megnyerni, viszont Bautista a győzelmével mindezt a győzelmi szériát az adott szezon elején érhette el. A spanyol simán eljött a rajtnál, azonban Rea pár kanyarral később a 8. pozícióból egy zseniális starttal megelőzte őt. Mögöttük Michael van der Mark és Leon Haslam csapott össze a harmadik helyért, de teljesen együtt volt a mezőny. A következő körökben egy rendkívül izgalmas harc alakult ki Rea és Bautista között, Chaz Davies pedig feljött a harmadik pozícióba.

16 körrel a vége előtt mindkét ducatis elment a címvédő mellett és megpróbáltak elszakadni a többiektől. Ez csak Bautistának sikerült, ugyanis Rea 2 körrel később visszaelőzte Daviest, és megpróbált a világbajnoki éllovas nyomába eredni. Hátrébb Alex Lowes és van der Mark is megelőzte Daviest, ami az élen álló duónak tett jót, hiszen viszonylag könnyedén elszakadtak az üldözőktől. A yamahások egyébként egymással is megküzdöttek, és végül a hazai pályán versenyző holland jött ki jobban a csatából.

Az utolsó körök izgalmait van der Mark biztosította, miután sikerült utolérnie és megelőznie Reat. Bautista végül megszerezte zsinórban 11. győzelmét és ezzel beállította Jonathan Rea rekordját, valamint ő az első, akinek ez a szezon első 11 futamán sikerült. Jonathan Rea nem tudta hozni egymás után a 11 darab második helyet, mivel van der Mark még ha 18 ezredmásodperccel is, de legyőzte. A top10-be még Lowes, Davies, Markus Reiterberger, Tom Sykes, Leon Haslam és Toprak Razgatlioglu és Jordi Torres fért be.