Egyéb motorsport

Ausztrál SBK - bajnokok csatája a szezonnyitón

Két korábbi bajnok, Wayne Maxwell és Troy Herfoss csatájáról szólt a 2021-es Ausztrál Superbike bajnokság szezonnyitója, ahol Oli Bayliss is megejtette debütálását.
Magyar idő szerint vasárnap hajnalban rendezték a 2021-es Ausztrál Superbike bajnokság szezonnyitó fordulóját a Victoria állambeli Winton Motor Racewayen. Ezt eredetileg második fordulónak szánták, ám a február közepére tervezett Philip Island-i fordulót a pandémia helyzet miatt elhalasztották. Azért is szegeződött nagy figyelem erre a versenyre, mert a legendás Troy Bayliss fia, Oli ezen a hétvégén debütált a Superbike géposztályban - természetesen egy Ducati nyergében. Oli a 2020-as csonka szezont a Supersportban töltötte, ahol ezüstérmet szerzett egy Yamahával. Anthony West eltiltása a mai napon járt le, így ezt a versenyhétvégét ő még kihagyta.

A versenyen 2016 és 2018 bajnoka, a hondás Troy Herfoss indulhatott az élről, mellőle a címvédő bajnok, a ducatis Wayne Maxwell, valamint 2019 végső győztese, a szintén ducatis Mike Jones rajtolhattak. Oli Bayliss a hetedik rajthelyet szerezte meg az időmérőn.

Első verseny:

a 16 körös futam rajtjánál leragadt a negyedik helyről induló BMW-s Lachlan Epis, aki így jelentősen hátraesett. Oli Bayliss a jó rajt után kicsit vesztett a tempóból, és a tizedik helyig is hátraesett, de folyamatosan harcban volt Bryan Staringgel és Jed Metcherrel. A verseny igazából végig Herfoss és Maxwell csatájáról szólt, folyamatosan oda-vissza előzték egymást, a harmadik helyezett Jones nem tudott beleszólni a küzdelmükbe. A csata végül drámával ért véget, Herfoss az utolsó kör utolsó kanyarjában elesett, és második helyett 11-ként ért célba. A dobogót a yamahás Cru Halliday tette teljessé. Oli Bayliss megőrizte a rajthelyét végül, hetedikként intették le élete első superbike versenyén.

Második verseny:

A második versenyre is ugyanaz a rajtsorrend volt érvényben. A második körben a suzukis Yannis Shaw bukása miatt előkerült a piros zászló - a versenyzőnek szerencsére nem lett komoly baja.
Az újraindítást követően Herfoss nem bízta a véletlenre: a rajtnál ellépett a rivális Maxwelltől, és a vezetést nem engedte ki a kezéből. Oli Bayliss jobban rajtolt ezen a versenyen, és a tempója is jobb volt: nagy csatát vívott a negyedik helyért a yamahás Arthur Sissis-szel és a BMW-s Glenn Allertonnal, amit végül meg is nyert. A végére még a a dobogó legalsó fokán végző Jones-t is megközelítette, ám már nem tudott támadni, így be kelett érnie a negyedik hellyel - ami nagyon szép, főleg, ha hozzávesszük, hogy csak korábbi ASBK bajnokok végeztek előtte.

DNF Luke JHONSTON Yamaha +10 kör

A promóter jóvoltából a teljes versenynap megtekinthető az interneten. A Superbike versenyek éles rajtjai az alábbi időpontoknál kezdődnek:
Első SBK verseny: 14:10
Második SBK verseny: 2:24:00
Második SBK újraindítás: 2:39:15

A teljes versenynap felvétele, valamennyi géposztállyal

A következő versenyt április 16-18-án, az Új-Dél-Wales  állambeli Wakefield Park Racewayen rendezik.