Kanyarok száma13
PályacsúcsGabriele Tarquini (2013): 2:10.308
Utolsó győztes(ek)1.futam: Gabriele Tarquini
2. futam: Tom Coronel

A Slovakia Ring Szlovákia első zárt versenypályája, amely 2010-ben, a Hungaroringtől mintegy 170 kilométerre található Dióspatony határában, Dunaszerdahely közelében épült meg abból a célból, hogy a környékbéli versenyzők és motorsport-rajongók számára gyakorlási és tesztlehetőséget biztosítson. A ring a maga majd hat kilométerével Európa egyik leghosszabb és egyben leggyorsabb versenypályájának számít, melyen számos hosszú egyenes és nagy tempójú kanyar található.

A pályán különböző autós és motoros nyíltnapokat tartanak az érdeklődők számára, emellett versenyeket is rendeznek mind két, mind pedig négykerekű járgányok számára, amit az összesen 12 különböző, rendelkezésre álló nyomvonal is lehetővé tesz. Eddig az FIA GT3 volt a legrangosabb sorozat, amelyet vendégül látott a Slovakia Ring, ám 2012-ben már a WTCC történetének első Szlovák Nagydíját is itt rendezték meg, melyen a Zengő Motorsport magyar pilótája, Michelisz Norbert pályafutása első világbajnoki pole pozícióját szerezte. Ezzel egy évig Norbi tartotta a Slovakia Ringen a WTCC pályacsúcsát, de ez tavaly megdőlt Gabriele Tarquini akkori pole pozíciós idejével.