Visszapillantó: Malajziai Nagydíj – A kilencedik (videók!)

2016.12.30. 10:47
Izgalmas esőversenyt láthatott a nagyérdemű Sepangban, amelynek végén egy olyan pilóta diadalmaskodott, aki legutóbb 2009-ben nyert futamot, s ezzel ő lett a MotoGP rekordot jelentő kilencedik győztese 2016-ban.

Lepd meg magad vagy a párod eredeti MotoGP-s és Valentino Rossi-s termékekkel! Gyere és válogass kiváló minőségű raktárkészletünkből! Nálunk mindent megtalálsz: kulcstartók, matricák, ruházati termékek és kiegészítők, kedvező áron!

Nem hazudtolta meg magát az időjárás Malajziában: szinte egész hétvégén esős körülmények között kellett körözniük a pilótáknak. Ennek is köszönhetően Andrea Dovizioso szerezte meg a pole-t szombaton, míg vasárnap a többször halasztott, majd rövidített távval induló futamon is ő, valamint ducatis kollégája, Andrea Iannone és a yamahás Valentino Rossi diktálta a legjobb tempót – ahogy azt vizes pályán már megszokhattuk.
A középmezőny elején azonban a már világbajnok Marc Marquez és a kétszeres győztes Cal Crutchlow is remekült ment, ám néhány másodperc különbséggel mindketten elestek – igaz, a spanyol folytatni tudta a versenyt, s végül 11. lett. A fináléhoz közeledve aztán Iannone is bukott, így már csak Rossi és Dovizioso csatázhatott az elsőségért. A „Doktor” azonban hibázott a célegyenes végén, utána pedig már nem tudta tartani a lépést honfitársával, így a ducatis nyert.
Dovizioso a 2009-es Brit Nagydíj után diadalmaskodott újra – bő hét évet kellett várnia második MotoGP-s sikerére! –, ám a statisztikusok számára ennél is fontosabb volt, hogy ezzel már kilenc különböző győztest ünnepelhettünk idén, ami új rekord volt a királykategóriában. A dobogóra egyébként Rossi és az esőben ezúttal egész jó teljesítményt nyújtó Jorge Lorenzo fért fel, de érdemes kiemelni az Avintia duóját is, akik negyedik és ötödik helyen futottak be Barbera, Baz sorrendben.
(A videók a „Megtekintés a Youtube-on” feliratra kattintva indulnak)

Fotók: MotoGP Media