Vinales megszakítaná Marquez austini sorozatát

2017.04.18. 19:29
A Repsol Honda motorosa eddig verhetetlennek bizonyult a Circuit of the Americas versenypályán, idén azonban a yamahás tűnik érinthetetlennek – vajon Austinban is behúzza a győzelmet?

Szeretnéd a helyszínen átélni a WTCC hungaroringi versenyének legendásan kiváló hangulatát, s élőben szurkolni Michelisz Norbertnek és a Zengő Motorsport pilótáinak? Akkor van egy ajánlatunk számodra, hiszen akár jegyshopunkon keresztül is megrendelheted a jegyedet a magyarországi futamra! (x)

Ha van pálya, amelyet az eredmények alapján egy konkrét versenyzőnek találtak ki, akkor az Austin: a texasi aszfaltcsík 2013 óta szerepel a MotoGP kalendáriumában, és Marc Marquez az eddigi összes ottani időmérőt és futamot az élen zárta. Idén azonban még csak egy negyedik helye és egy kiesése van, miközben a Yamaha új szerzeménye, a már a téli tesztek során is bámulatosan teljesítő Maverick Vinales két győzelemmel áll, így maximális pontszámmal érkezik meg a COTA-ra.

Ráadásul a világbajnoki éllovas sem megy rosszul Austinban: 2014-ben Moto2-es újoncként tudott diadalmaskodni az Amerikai Nagydíj helyszínén, egy évvel ezelőtt pedig negyedikként ért célba a Suzukival, azaz épp csak lemaradt a dobogóról. Éppen ezért sokan úgy vélik, hogy ha valakinek, akkor most Vinalesnek reális esélye van arra, hogy elkapja Marquezt Austinban – ha ez összejön neki, az a Yamaha 500. győzelmét jelentené a gyorsaságimotoros-világbajnokságon. De vajon hogyan látja az esélyeket a spanyol: képesnek érzi-e magát hondás honfitársa legyőzésére?

„Tudom, hogy Marc nagyon jó itt, de nekem is az egyik kedvenc pályám” – felelte Vinales, akit a Motorsport.com idéz. „Általában gyors vagyok itt, ráadásul szép emlékeim is vannak innen, hiszen itt nyertem az első Moto2-es versenyemet, illetve tavaly is itt teljesítettem az egyik legjobb futamomat. Szóval szerintem lehetséges a győzelem. Tudjuk, hogy versenyképes a motorunk, és keményen fogunk dolgozni. Szeretem a szintkülönbségeket ezen a pályán, és izgatottan várom, hogyan fog működni itt az M1-esem. Biztos vagyok benne, hogy újabb erős hétvégét teljesíthetünk.”

Fotó: Yamaha Racing