Autocross

Szabó Krisztián: „Most egy győzelemnek kell jönnie!”

Szabó Krisztián számára rendkívül végletesen indult a 2014-es FIA Autocross Európa-bajnokság. A Buggy1600-as kategória Európa-bajnoki címvédője a németországi Seelow-ban – addig leggyengébbnek vélt versenyhelyszínén – nyerni tudott, majd Bauskában, kedvenc pályáján motorprobléma miatt kiesett és nullázott. Elvileg most egy győzelemnek kell jönnie a sorban!
Ebben bízik Krisztián is, aki tehát egyértelműen az 1. helyet veszi célba a most hétvégén, a németországi Matscenberg versenypályáján megrendezésre kerülő versenyen, ami az idei FIA Autocross Európa-bajnoki sorozat harmadik állomása lesz. A korábban a juniorok között kétszer is Európa-bajnok 22 éves pilóta csapata a legutóbbi verseny óta a motorproblémákat is kiiktatta, olyannyira, hogy a magyar szakemberek munkáját dicsérő buggy-ban erősebb motor duruzsol, mint valaha!

Krisznek a pálya is fekszik, hiszen három éve itt szerezte meg első dobogós helyezését a felnőtt Eb-mezőnyben, majd két éve a 4., tavaly pedig az 5. helyet szerezte itt meg, vagyis mindig sikerült a top5-ben végeznie. Idén viszont tehát nem érné be ennyivel, és itt pótolná a Bauskában elmaradt győzelmet, amivel a pontversenyben is előrelépne jelenleg 5. helyéről.

Szabó Krisztián
„Nagyon várom már ezt a versenyt, hiszen az előző, bauskai hétvégénk nem sikerült úgy, ahogy terveztük. Motorprobléma miatt ki kellett állnunk akkor, ami sosem jó érzés, főleg az egyik kedvenc pályámon. A kevésbé tönkrement motorunkat azóta megjavítottuk és felújítottuk. Hétfőn voltunk programozni, és sose volt még ilyen erős motorunk: 260 lóerő dübörög benne! A tavaly 1,6-os motort is rendbetettük, az lesz a tartalékmotorunk, úgyhogy felkészülten és megerősödve várjuk az előttünk álló versenyhétvégét. A matschenbergi pályát kedvelem, eddig mindig sikerült itt a top5-ben végeznem, és 2011-ben itt tudtam megszerezni első dobogós helyezésemet a felnőttek között. Remélem, most is sikerül majd jól szerepelnem, és nem titkoltan a győzelem a célom. Seelow-ban nyertem, Bauskában kiestem, most egy győzelemnek kell jönnie! Ráadásul, Németországban idén már tudtam nyerni egyszer, a gyengébbik pályámon, úgyhogy ez is önbizalmat ad. A pálya nem túl bonyolult, nincs rajta túl sok kanyar, de azért élvezetes, és lehet rajta előzni. Van egy jellegzetes pontja is, a végén található ugrató, amin nem fér el két autó egymás mellett. Teljesen a pálya jobb széléről kell megkezdeni az ugratót, és még úgy is teljesen a bal szélre érkezik le az autó, közvetlenül a fal mellé, úgyhogy ha valaki ott előzni próbál, és középről ugrat el, akkor belemegy a falba! Erre figyelni kell majd, de így is van néhány jó előzési pont a pályán. Az én kedvencem az utolsó kanyar, ahol többször is sikerült már meglepnem egy-egy riválisomat, és nyernem egy pozíciót a leintés előtti utolsó pillanatokban. Nagyon jó lenne nyerni ezen a versenyen, erre készülök! A hétvége alatt napi rendszerességgel hírt adunk majd magunkról a különböző közösségi oldalakon, a Facebookon, a Twitteren és az Instagramon, utóbbi kettőn @SzaboKrisz23 néven találtok meg. Kövessetek minket ezeken a fórumokon is, és előre is köszönöm szépen mindenkinek, aki szorítani fog nekünk ezen a hétvégén. Mindent beleadunk!”