Moto3

Ramirez győzött az olaszok előtt, Canet a kiütése ellenére is pontszerző

A Leopard Racing spanyolja karrierje második sikerét aratta a mozgalmas Moto3-as futamon Silverstone-ban. A dobogóra Arbolino és Dalla Porta állhatott fel, utóbbi növelte előnyét a vb-tabellán az Arenas által elsodort Canettel szemben.
Tisztelt Olvasóink! A P1race.hu a motorsportok egyik hazai piacvezető portálja. A honlap története 2004-ben indult motogphirek.hu néven, azóta több – szakmai és megjelenésbeli – megújuláson is átesett, pozícióját azonban mindvégig megőrizte. Mivel nem áll mögöttünk tőkeerős befektető, sem politikai támogató, így ahhoz, hogy továbbra is a megszokott vagy még annál is jobb színvonalon végezhessük a munkánkat, az Önök támogatására és segítségére is szükségünk van. Kérjük, támogassák honlapunkat a Patreonon keresztül !

Tony Arbolino vághatott neki a pole-pozícióból a Moto3-asok 17 körös Brit Nagydíjának, s az olasz egy remek rajttal simán meg is őrizte a vezetést. Lorenzo Dalla Porta azonban nem hagyta őt elszakadni, a vb-éllovas már az első körben az élre állt. Mögöttük a Petronas Sprinta Racing párosa, John McPhee és Ayumu Sasaki következett, az összetettbeli esélyes Aron Canet ellenben az első tízen kívül tartózkodott. Az igazi dráma viszont a harmadik körben jött el a spanyol számára: Albert Arenas elcsúszott a 13-as kanyarban, és vitte magával Canetet is! Max Biaggi csapatának versenyzője ugyan folytatni tudta a futamot, de csak a 30. helyen.

Bár McPhee olykor bebújt Arbolino elé, míg Ai Ogura pedig a skótot szorongatta, alapvetően Dalla Porta és honfitársa haladtak az első két helyen a futam első szakaszában. A táv feléhez érve aztán élesedett a küzdelem az élbolyban, néhány kanyar erejéig még Ogura is vezetett. Az első kilenc motoros ennek ellenére nem szakadt le egymásról, a középmezőnyben viszont nem mindenki maradt talpon: a két hete Spielbergben még győzni tudó Romano Fenati például bukott.

A fináléhoz érve Marcos Ramirez is feltűnt az első helyen, ő is komolyan beszállt a győzelemért folyó csatába, nem kímélve vb-címért harcoló csapattársát, Dalla Portát sem. Az utolsó körre utóbbi fordulhatott elsőként némi előnnyel, ez azonban nem tartott ki a végéig, Ramirez megelőzte őt, így a spanyol karrierje második győzelmét aratta. Arbolino lett a második, Dalla Porta pedig a harmadik, megelőzve Niccolo Antonellit, Tatsuki Suzukit, Sasakit és McPhee-t. Canet végül az esése ellenére is bejött a 13. helyen, így csak 14 pontra nőtt a hátránya Dalla Portával szemben, akire némileg közeledni tudott a 38 egységre lévő Arbolino.