Mugello, 1. szabadedzés: Messze Lorenzo volt a legjobb, a...

Mugello, 1. szabadedzés: Messze Lorenzo volt a legjobb, a Gresininél Simoncellire emlékeznek
2012.07.13. 11:00
Még a 2. helyen végző Casey Stonernél is fél másodperccel jobb volt Jorge Lorenzo a Yamahával az Olasz Nagydíj 1. szabadedzésén, Mugellóban. A Repsol-Honda másik pilótája, Dani Pedrosa lett a 3. A Gresini-Honda pilótái Marco Simoncelli emlékére fehér motorban, a 2011-ben elhunyt pilóta színeiben versenyeznek a hétvégén.

A P1race.hu Jegy & shopján keresztül most kényelmesen megrendelheted belépőjegyedet a MotoGP brnói, a WTCC hungaroringi és slovakiaringi, valamint a DTM hungaroringi futamára. További jó böngészést kívánunk oldalunkon, és izgalmas versenyeket, jó szurkolást mindenkinek!
23 Celsius fokos időben, de komoly, sötét felhőkkel bordázott égbolt alatt kezdhette meg a felkészülést a MotoGP mezőnye az Olasz Nagydíjra, az 1. szabadedzéssel. A mugellói pálya 5245 méter hosszú, 6 bal és 9 jobb kanyarból áll. A célegyenese 1141 méter hosszú.

Michele Pirro a tavaly tragikus körülmények között elhunyt Marco Simoncellit idézte vissza a pályára, fehérre festett Gresini-Hondájával (Álvaro Bautista motorja is visszakapta régi színét), fehér-piros sávos bőrruhában és sisakban vágott neki a 45 perces edzésnek. Nagyon szép gesztus az olasztól. Két tribün is a félelmet nem ismerő Simoncellire emlékeztet Mugellóban: az 58-as számot festették fel a tribünökre – ez volt Simoncelli rajtszáma.

A nap ki-kisütött a felhők közül, így egyre bátrabban köröztek a pilóták. Jorge Lorenzo hamar az élre állt, 1:48.774-es idejével vezette a listát. Mögötte Nicky Hayden fél másodperc hátrányban második volt a Ducatival, majd a gyári Yamaha másik pilótája, Ben Spies következett. A 8. helyen szereplő Bautista több mint egy másodperces hátrányban volt ekkor.

Barberá az edzés 15. percében a harmadik helyig ugrott fel, Hayden eközben két tizedre faragta „hátrányát” Lorenzóhoz képest. Valentino Rossi a másik Ducatival a 6. legjobb kört tudta magáénak az edzés ezen szakaszában. A Repsol-Hondákról sem szabad megfeledkezni: Casey Stoner a 11. volt, Dani Pedrosa, akinek már meg is van a csapattársa a következő két évre, a 4. helyen ment. A Tech 3 Yamahák a hetedikek és a kilencedikek voltak. Az edzés felénél a legnagyobb sebességet – már-már hagyományosnak mondható – Héctor Barberánál mérték. A spanyol 340.7 km/h-val ment a Ducatival.

Fél óra elteltével már az egész pályán sütött a nap, a pilóták pedig egy utolsó egyeztetésre visszamentek a bokszba. Cal Crutchlow ugyanezt már csak gyalog, futva tudta megtenni, miután Tech3 Yamaháját kénytelen volt leparkolni a gumifalnak támasztva. Lorenzo továbbra is az élen állt, mögötte Pedrosa, Hayden, Dovizioso és Barberá sorakozott az első ötben. Ben Spies volt a következő, aki kénytelen volt megállni.

Az 1- es kanyar Bautistát kifogott, nagy sebességgel szaladt ki a sóderágyba, és eldőlt a mély kavicsrétegben a spanyol. A végső sorrend a következőképpen alakult: Lorenzo 1:48.131-es körrel az első lett, ezzel fél másodperccel jobbnak bizonyult a másodikként záró Stonerhez képest, akit csapattársa, Dani Pedrosa követett. A Hondák mögött Nicky Hayden végzett negyedikként a Ducatival, majd a két Tech 3 Yamaháé lett az 5. és 6. legjobb köridő.