Marquez bukása ellenére is óriási fölénnyel húzta be 80. rajtelsőségét

Közel másfél órás csúszás után tudták megrendezni a sepangi időmérőt, amelynek végén a hétszeres világbajnok bő fél másodpercet osztott ki a mezőnynek – pedig még egy esést is begyűjtött. Zarco és Rossi még az első sorban.
Imádod az autó-motorsportokat? Újságírói ambícióid vannak? Ha úgy érzed, ezek igazak rád vagy csak szeretnél a P1race.hu csapatának tagja lenni, ne habozz: ki tudja, lehet, hogy Te vagy az, akit keresünk. Részletek ide kattintva.

Szakadó esőben vágott neki a MotoGP mezőnye a Malajziai Nagydíj időmérőjének, ám annyi víz állt a pályán, hogy alig két perc után piros zászlóval megszakították a Q1-et. Több mint egy órát kellett várnunk arra, hogy újra kinyisson a bokszutca, ám a mezőny addigra már nem volt teljes: Jordi Torres a negyedik szabadedzésen bemutatott bukása során eltörte az első kézközépcsontját a bal kezében, így az Avintia Racing spanyolja nem folytathatja a hétvégét. Az pedig már délelőtt eldőlt, hogy Jorge Lorenzo ezúttal sem tudja vállalni a versenyzést, az ő helyét Michele Pirro vette át a Ducatinál.

Természetesen még a Q1 újraindításakor is teljesen vizes volt az aszfalt, viszont javultak az állapotok, így a köridők is folyamatosan gyorsultak. Az első körök után Bradley Smith állt az élen, a brit azonban eldobta a KTM-et, s bár visszarohant a garázsba, nem ért vissza időben, így ő kiszállt a továbbjutásért harcolók közül. Végül Alvaro Bautista és Aleix Espargaro szerezte meg az első két helyet, megelőzve utóbbi csapattársát, Scott Reddinget, valamint a már említett Pirrót.

A Q2 első körei után Marc Marquez döbbenetes fölénnyel ugrott az eredménylista élére: a trükkös körülményekhez rendre remekül alkalmazkodó hondás több mint egy másodperccel vezetett a Pramac duója, Danilo Petrucci és Jack Miller előtt. Őket a suzukis Alex Rins és a ducatis Andrea Dovizioso követte a sorban, míg a szárazon erősnek tűnő Yamahák csak a mezőny második felében foglaltak helyet.

Marquez aztán öt perccel a vége előtt elcsúszott a 4-es kanyarban, de így sem tudta senki megközelíteni az idejét: a hétszeres világbajnok így is bő fél másodperces fórral zsebelte be karrierje 80. pole-ját! Mögötte Johann Zarco lett a második, Valentino Rossi pedig a harmadik, míg a második sorba a Marquez által feltartott Andrea Iannone, a fináléban bukó Dovizioso, valamint Miller kvalifikálta magát. A száraz tréningek alapján leggyorsabb Maverick Vinales mindössze a 11. helyen végzett, csak a szintén eleső Espargarót tudta maga mögé utasítani a múlt heti győztes. A vasárnapi verseny a program módosítása értelmében itthoni idő szerint reggel 6 órakor rajtol.

FRISSÍTÉS: Marquezt utólag hat hellyel hátrébb sorolták Iannone feltartása miatt, így bár a statisztikákban megtarthatja 80. pole-ját, csak a hetedik helyről indulhat vasárnap, a rajtrács élén pedig Zarcót láthatjuk majd.