Jerez, Warm Up: Marquez volt a húsz perces edzés legjobbja

A MotoGP jerezi bemelegítő tréningjét a Repsol Honda újonc versenyzője, Marc Marquez nyerte, aki mögött a legjobb háromban az edzést tulajdonképpen végig uraló Jorge Lorenzo, valamint a gyári Honda csapat másik spanyolja, Dani Pedrosa zárt.
A királykategória verseny előtti bemelegítő edzésére délelőtt háromnegyed tíz előtt öt perccel került sor a jerezi aszfaltcsíkon. A versenyzőket napos, húsz fok körüli idő fogadta, vagyis egyből, gond nélkül megkezdhették a körözést a spanyol ringen. Az edzést a tegnap 26. születésnapját ünneplő Jorge Lorenzo kezdte a legjobban, egy a körülményekhez képest jónak mondható 1’39.928-as körrel. A következő repülő körében már 1’39.5-nél járt a spanyol, miközben mögötte folyamatosan változott a sorrend. Az edzés feléhez érkezve aztán Pedrosa vezetésével a Repsol Honda duója zárkózott fel a yamahás mögé, míg a negyedik helyet némi meglepetésre Aleix Espargaro foglalta el, akinek a hátránya mindössze nyolc tized volt a regnáló világbajnokkal szemben.

Három perc elteltével annyi változás történt, hogy a gyári hondások helyet cseréltek, így ekkor már Marquez foglalta el a második helyet, miközben Espargaro továbbra is tartotta magát a negyedik pozícióban. Az utolsó öt perc kezdetén Lorenzo, Marquez, Pedrosa, Hayden, Espargaro, Bradl, Crutchlow, Rossi, Bautista és Dovizioso volt a legjobb tíz sorrendje, akik közül mindannyian egy másodpercen belül álltak az első helyezetthez képest. Közülük Marquez volt az, aki igen elszántan próbálta túlszárnyalni Lorenzo idejét, ami végül is néhány másodperccel a leintés előtt sikerült is a regnáló Moto2-es világbajnoknak. A top3 végeredménye így Marquez, Lorenzo, Pedrosa lett, míg a legjobb ötbe még Crutchlow és Hayden fért be.