MotoE

Granado nyitotta az élen a MotoE jerezi tesztjét

Szerdán megkezdte idei első kollektív gyakorlását az elektromos sorozat mezőnye: a köridők már most sokat gyorsultak a novemberi teszthez képest.
Szeretnél élőben szurkolni kedvenc motorversenyződnek az augusztus eleji brnói futamon? Akkor van egy ajánlatunk számodra: az előző évekhez hasonlóan idén is megrendelheted belépődet jegyshopunkon keresztül a MotoGP Cseh Nagydíjára!

Miközben a gyorsaságimotoros-vb három „klasszikus” kategóriája már neki is vágott a szezonjának a múlt hétvégén, az idén induló MotoE Világkupa mezőnye csak szerdán kezdte meg a felkészülését a Jerezben rajtoló első idényére. A háromnapos kollektív teszt helyszíne épp az Angel Nieto nevét viselő spanyol pálya, ahol októberben már egyszer pályára gurultak az elektromos motorok.

Ez pedig lehetőséget is nyújt arra, hogy összehasonlítsuk a köridőket: akkor Bradley Smith 1:50,2-es idővel zárt az élen, szerdán viszont már 1:49 alá is benézett az első helyezett – igaz, novemberben részben esős pályán is kellett körözniük. Csak összehasonlítás végett: a Moto3-as géposztály rekordja 1:46,004, azaz már három másodpercen belülre kerültek ehhez képest.

Az első napon amúgy az Avintia Racing színeit képviselő Eric Granado volt a leggyorsabb, bő négy tizeddel felülmúlva az Ajo Motorsportnál versenyző Niki Tuulit. Hector Garzo (Tech3) lett a harmadik, megelőzve Mike di Megliót (Marc VDS) és Alex de Angelist (Pramac). A 18 fős mezőnyt az egyetlen női motoros, a Supersportban is érdekelt Maria Herrera zárja.