Supersport 300

Gonzalez nyerte az aragóniai idénynyitót, Carrasco bukott

A pole-ból induló spanyol a Supersport 300-as mezőnyre jellemző küzdelmes verseny végén szerezte meg első győzelmét Hugo de Cancellis és Scott Deroue előtt, míg a címvédő hölgymotoros nullázással indította a szezont.
Szeretnél élőben szurkolni kedvenc motorversenyződnek az augusztus eleji brnói futamon? Akkor van egy ajánlatunk számodra: az előző évekhez hasonlóan idén is megrendelheted belépődet jegyshopunkon keresztül a MotoGP Cseh Nagydíjára – a jelenlegi áron már csak június végéig!

Miután Európába ért a WSBK, a Supersport 300-as vb-mezőny is megkezdte 2019-es szereplését. Az aragóniai idénynyitónak, amelyen a kvalifikáció első harminc helyezettje és a reményfutam hat legjobbja állhatott rajthoz, Manuel Gonzalez vághatott neki a pole-ból. A spanyol el is jött az élen, de főleg Galang Hendra Pratama folyamatosan szorongatta őt, de Hugo de Cancellis és Victor Steeman is megfordult az első helyen a futam elején. Néhány kör elteltével egy nyolcas élboly látszott kialakulni, amelyben ott volt a címvédő Ana Carrasco is – Hendra Pratama viszont nem sokáig, az indonéz ugyanis bukott.

Féltávhoz érve még néhány visszazárkóztak az élmezőnyre, így immár 11 motorosból állt a csoport. Aztán viszont Carrasco bukott a 13-as kanyarban: az első női világbajnok nullázással kezdte meg címvédő hadjáratát. Heten viszont egészen a hajráig együtt maradtak, a parádés utolsó kör után pedig végül Gonzalez nyert, küzdelmes verseny végén váltva győzelemre a pole-t. De Cancellis lett a második, a dobogót pedig a széria állandó élmenője, Scott Deroue tette teljessé Jan-Ole Jähnig előtt. A bajnokság egy hét múlva a legendás Assenben folytatódik.