Jegyek

Főműsoridőben a WTCC és a Formula-E – hétvégi menetrend

Magazin
Főműsoridőben a WTCC és a Formula-E – hétvégi menetrend
2017.07.13. 08:35
A túraautó-világbajnokság mezőnye Argentínában, míg az elektromos széria indulói az Egyesült Államokban mérik össze erejüket, ráadásként pedig a kamionosok az északi szomszédainknál csapnak össze – mutatjuk, mit, mikor és hol tudsz nézni majd a hétvégén!
 
Elindult Instagram-csatornánk: kövesd legújabb közösségimédia-platformunkat, ahol friss és exkluzív helyszíni képekkel, valamint a versenyhétvégék legérdekesebb fotóival szolgálunk majd! A P1race Instagram-csatornája ide kattintva érhető el.

A hétvégén a négykerekűeké lesz a főszerep: bár a MotoGP és a Superbike-vb is elment már nyári szünetre, így sem fogunk unatkozni a következő napokban. A legfontosabb számunkra, hogy Michelisz Norbiék Termas de Río Hondóban kezdik meg a szezon második félidejét, s Argentínában ráadásul három magyar is lesz a mezőnyben, hiszen a Zengő Motorsportnál Nagy Dániel csapattársa Szabó Zsolt lesz Panis távozása után. Érdemes lesz követni a WTCC eseményeit, hiszen ezt követően gyakorlatilag három hónapos szünetre vonul a bajnokság: legközelebb október közepén, Kínában csapnak össze a versenyzők.
 
Mindeközben a Formula-E mezőnye az idény utolsó előtti, dupla fordulós állomására készül, amely során a legfontosabb kérdés az lesz, hogy vajon mennyit veszít előnyéből a versenyeket WEC-es elfoglaltságai miatt kihagyni kényszerülő Sebastien Buemi. Lucas di Grassi nagy esélyt kap arra, hogy ledolgozza a svájcival szembeni hátrányát, sőt a brazil akár át is veheti a vezetést New Yorkban, így éllovasként érkezhet meg a montreali fináléra. Desszertként pedig a Kamion-Eb a Slovakia Ringre látogat, így a magyar szurkolók akár a helyszínen is szoríthatnak Kiss Norbinak és annak, hogy a kétszeres Eb-győztes megszerezze idei első győzelmét.
 
A kamionosok küzdelmeit sajnos a Nürburgringgel ellentétben ezúttal nem lehet majd élőben nézni – elvileg csak az időeredményeket lehet követni a széria hivatalos oldalán –, a WTCC és a Formula-E legfontosabb történései viszont az időeltolódás miatt gyakorlatilag főműsoridőben, este kerülnek képenyőre. A túraautósok időmérőjét és futamait az Eurosport 2-n lehet majd élőben nézni (az M4 Sport a magyar labdarúgó-bajnokság nyitófordulója és a szintén a hétvégén kezdődő, hazai rendezésű vizes-vb miatt csak felvételről tűzi műsorára őket), míg az elektromos bajnokság szombati és vasárnapi viadalát egyaránt a DigiSport 1 közvetíti majd.
 
WTCC Termas, Formula-E New York, Kamion-Eb Slovakia Ring – a hétvége programja:
 
Szombat (július 15.)  
11:20 - 11:45 Kamion-Eb, 1. időmérő  
13:30 - 14:15 WTCC, 1. szabadedzés  
14:00 - 15:00 Formula-E, 1. szabadedzés  
14:40 Kamion-Eb, 1. futam  
15:50 - 16:35 WTCC, 2. szabadedzés  
16:30 - 17:00 Formula-E, 2. szabadedzés  
16:40 Kamion-Eb, 2. futam  
18:00 - 19:00 Formula-E, Időmérő  
20:00 - 21:00 WTCC, Időmérő (Q1 + Q2 + Q3) (tv: Eurosport 2, élő)
21:15 - 21:30 WTCC, MAC3 (tv: Eurosport 2, élő)
22:00 Formula-E, 1. futam (tv: DigiSport 1, élő)
     
Vasárnap (július 16.)  
10:20 - 10:45 Kamion-Eb, 2. időmérő  
13:00 - 13:45 Formula-E, Szabadedzés  
13:10 Kamion-Eb, 3. futam  
15:00 - 16:00 Formula-E, Időmérő  
16:35 Kamion-Eb, 4. futam  
19:00 Formula-E, 2. futam (tv: DigiSport 1, élő)
20:00 WTCC, Nyitófutam (tv: Eurosport 2, élő)
21:15 WTCC, Főverseny (tv: Eurosport 2, élő)

Fotó: WTCC Media
Írta:

A Te véleményed?

A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges!

Hozzászólások
 
Partnereink:
Pole pozícióba hozunk!
E-mail:
info@p1race.hu
www.p1race.hu
www.p1race.com
©  2017  www.p1race.com   Minden jog fenntartva
web:
grafika: