Nincs tökéletes motor a Moto2-ben

Moto2
Nincs tökéletes motor a Moto2-ben
„Nincsen tökéletes motor a Moto2-ben” – állítja Gianluca Montiron, a Moto2-es JIR alakulat feje. A csapatfőnök szerint a középső géposztályban leginkább az dönt, hogy ki hogyan képes megbirkózni azokkal a problémákkal, amelyekkel a szezon során találkozik.
„A versenyzők új generációját illetően igen lényeges, hogy a pilóta alkalmazkodjon a motorjához, hiszen az eltökéltség mellett ez is a siker kulcsa. Egyszerűen nem létezik tökéletes versenygép a Moto2-ben, szóval a győztes az lesz, aki a leghatékonyabban tudja majd megoldani a problémákat.” – mondta Gianluca Montiron, aki bizonyára tudja, hogy mit beszél. Az előző szezonban például a kétszeres Supersport világbajnok, Kenan Sofuoglu, azt mondta, hogy szerinte egy Moto2-es motor olyan, mint egy rosszul beállított Supersport motor, egyszóval az adott a MotoGP középső géposztályában szereplő pilótáknak valóban meg kell küzdeniük a sikerért. Sofuoglu azóta visszatért egykori sikerei helyszínére, a Supersportba, ami minden bizonnyal leginkább annak tudható be, hogy a török motoros a Moto2-ben nem kapta meg azt a figyelmet technikai szempontból, amely hozzásegítette volna őt az igazán jó eredmények eléréséhez. Visszatérve azonban a JIR csapatához: Gianluca Montiron az általa elmondottakra alapozva természetesen azt reméli, hogy két újonc versenyzője, Johann Zarco, valamint az igen fiatal Eric Granado, jobban teljesít majd év közben, mint az eddigi teszteken. A csapatvezető persze egyelőre cseppet sem türelmetlen új pilótáit illetően.
„A jerezi IRTA teszt során mind a két versenyzőnk előrébb lépett a korábbi valenciai próbához képest. Természetesen figyelembe kell venni azt is, hogy ők korábban 125-ös gépekkel mentek, amelyekhez képest a négyütemű hatszázas motorok egészen más vezetési stílust követelnek meg. A csapatunk az elmúlt évek során rengeteg tudást halmozott fel, amelyet szeretnénk megosztani Johann-nal és Eric-kel. A telemetriákat mindig összehasonlítjuk, illetve a versenyzőink a lehető legtöbb időt töltik a pályán, ami az Alabacate-i privát teszten sem lesz másként. Technikai szempontból a motorunk, a Motobi, átesett ugyan néhány fejlesztésen azonban magán a projekt irányán nemigen változtattunk.”
Írta: Forgó Ariel János
A Te véleményed?
A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges!
Hozzászólások
Pálya információ
| MotoGP | ![]() |
Superbike | ![]() |
WTCC |


2012. Május 20. 14:00
Francia Nagydíj
Bugatti Circuit
Épült: 1965
Teljes hossza: 4180m
Épült: 1965
Teljes hossza: 4180m
Hozzászólások
Pedrosáé a pole, Stonernek nem jött ki a...
Utolsó: 2012.05.20. 03:19

28 db
Mindkét Tech 3-as pilóta a dobogóra készül...
Utolsó: 2012.05.19. 23:50

1 db
Rossi a hetedik, Hayden csak a tizenegyedik Le...
Utolsó: 2012.05.19. 22:31

20 db
Le Mans, Időmérő: Pedrosáé a pole az...
Utolsó: 2012.05.19. 22:09

77 db
Rossinak és Haydennek is a gumik okozzák a...
Utolsó: 2012.05.19. 21:42

73 db
Stoner szándékosan generált vibrációt, a...
Utolsó: 2012.05.19. 21:36

8 db
VB Ranglista
| MotoGP | ![]() |
Superbike | ![]() |
Supersport | ![]() |
WTCC |
| Poz. | Pilóta | Márka | Pont |
| 1. | C. Stoner | Honda | 66 |
| 2. | J. Lorenzo | Yamaha | 65 |
| 3. | D. Pedrosa | Honda | 52 |
| 4. | C. Crutchlow | Yamaha | 37 |
| 5. | A. Dovizioso | Yamaha | 35 |
| 6. | A. Bautista | Honda | 29 |
| 7. | S. Bradl | Honda | 24 |
| 8. | N. Hayden | Ducati | 23 |
| 9. | V. Rossi | Ducati | 22 |
| 10. | H. Barbera | Ducati | 19 |



























