Fast Lane

Elektromos autós sorozatban indul a lebénult ex-MotoGP-s

Elektromos autós sorozatban indul a lebénult ex-MotoGP-s: Takuma Aoki az 1990-es évek egyik japán tehetsége volt: a Superbike-világbajnokságon futamot is nyert, míg a gyorsaságimotoros-vb 500 köbcentis királykategóriájában több dobogós helyezést is szerzett. 1998-ban viszont balesetet szenvedett, amelynek következtében deréktól lefelé lebénult. Azóta több autóversenyen is elindult, többek között részt vett a Dakar-ralin, míg az Ázsiai GT-sorozatban versenyt is nyert. Most új kihívás elé néz Aoki, rajthoz áll ugyanis a Jaguar I-Pace eTrophy soron következő mexikói állomásán. A japán lesz az első mozgássérült, aki részt vesz a Formula-E betéteseményeként futó bajnokság egyik futamán. Aoki, aki a tavalyi suzukai 8 óráson egy számára módosított Hondán tett meg bemutatóköröket, egy speciálisan átalakított autóval fog szerepelni a viadalon a jövő hétvégén.