2024. április 25. 13:44
KezdőlapMotoGPMotegi: 68 ezredmásodpercen belül az első 4 Miller vezetésével

Motegi: 68 ezredmásodpercen belül az első 4 Miller vezetésével

A Ducati versenyzője, Jack Miller érte el a leggyorsabb időt a MotoGP egyetlen pénteki edzésén Motegiben. Az aragóniai győztes Enea Bastianini egy bukás miatt lemaradt az ideiglenes Top10-ből.

Az első 20 perc után Fabio Quartararo vezetett 1’45.807 perces idővel, így a Yamaha sztárja alig maradt el Marc Márquez 2019-es pole körétől, az 1’45.763 perces időtől.

„A köridő sokkal gyorsabb lesz.” – sejtette a világbajnoki éllovas csütörtökön.

„Mert szerintem mindenki sokat fejlődött – a versenyzők és a motorok is. Ez az egyik olyan pálya, ahol nagyon nagy jelentősége lesz a hátsó magasító eszköznek.”

A Twin Ringen (hat balos és nyolc jobbos kanyar; a leghosszabb egyenes 762 m) 2015 óta fennálló körrekord azonban 1:43.790 perc, míg a MotoGP 2014-es futamának körrekordja 1:45.350 perc – mindkettőt Jorge Lorenzo tartja.

Fél óra múlva a fehér zászlók a vörös kereszttel már látszottak: Rövid időre csepegni kezdett az eső.

35 perccel a leintés előtt Álex Rins volt az első, aki friss lágy gumikon indult, és 1:45.738 perces idővel átvette a vezetést. A köztes legjobb időnél is feltűnőbbek voltak azonban az új „Pokémon” szárnyak a GSX-RR hátsó részén.

Mivel szombatra esőt jósoltak, már fél órával a vége előtt egyre több lágy hátsó gumiabroncsot használtak. A Pramac Ducati versenyzője, Johann Zarco és az Aprilia éllovasa, Aleix Espargaró váltották egymást az első helyen. A HRC szabadkártyás versenyzője, Tetsuta Nagashima azonban a 11-es kanyarban bukott.

20 perccel a vége előtt Quartararo 1’45.029-es idővel visszavette az időmérőlista élét. Az előny azonban nem tartott sokáig, mivel az aragóniai győztes Enea Bastianini lett a nap első versenyzője, aki nem sokkal később 1:44.978 perces idővel bejött 1:45 alá. Tizenkét perccel a vége előtt Rins megkezdte a következő támadást, egy 1:44.913-as idővel ideiglenesen az első helyet szerezte meg.

Az utolsó percek azonban egy korai kvalifikációra hasonlítottak: a Ducati gyári pilótája, Jack Miller öt perccel a vége előtt 1:44.509-es idővel lombozta le a versenytársakat. Bár a gyors körén Tsudát kellett megelőznie.

Bastianini három perccel a vége előtt az 5-ös kanyarban bukott, Gresini Ducatija a kavicságyban felborult, véget vetve ezzel az edzésnek számára.

Márkatársa, Pecco Bagnaia a második helyre lépett elő, Miller mögé, Quartararo a harmadikra.

A világbajnoki harmadik Aleix Espargaró a negyedik helyre javított. A VR46 Ducati versenyzője, Luca Marini is feljött az ötödik helyre, megelőzve Marc Márquezt, aki pénteken éppen csapattársa, Pol Espargaró előtt végzett a hatodik helyen.

Takaaki Nakagami pedig tisztes tizenkettedik lett, mindössze négy nappal az ujjműtét után. Azt azonban, hogy folytathatja-e, csak egy újabb orvosi vizsgálat után döntik el.

Az első négy helyezettet mindössze 0,068 másodperc választja el egymástól, 19 versenyző körülbelül kilenc tizedmásodpercen belül van.